• 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

• 9 listopada 2018 r. świętowaliśmy w szkole 100 - lecie odzyskania niepodległości. To niezwyczajne święto dało nam okazję do zastanowienia się, czym jest patriotyzm, kim jest patriota i jakie jest znaczenie w naszym życiu znajomości historii naszego kraju. Wykonane przez naszych uczniów prace plastyczne, udział w konkursach, przygotowane części artystyczne czy zmaganie się w wielu konkurencjach utrwaliły nie tylko wiedzę o najważniejszych momentach z życia naszego kraju, ale uświadomiły nam, ze kształt przyszłej Polski zależny jest przede wszystkim od nas, bo "Patriotyzm to żywe poczucie zbiorowej odpowiedzialności".

• Mamy już nowy mural!

• Zakończyły się prace artystyczne związane z wykonaniem muralu przy wjeździe na boisko. Prezentuje się imponująco i już stanowi piękny element otoczenia naszej szkoły wpisujący się w jej charakter. Będzie teraz naszą wizytówką. Serdecznie dziękujemy autorom projektu i wykonawcom: Team W. Za tym pseudonimem artystycznym kryje się rodzina Państwa Woźniak: p. Anna i nasi uczniowie Eryk i Igor. Dziękujemy szczególnie p. Annie za pełne pasji zaangażowanie w zrealizowanie wspaniałego projektu. Podziękowania należą się również Radzie Rodziców za współfinansowanie farb potrzebnych do wykonania muralu. W związku z realizacją konkursu na mural został także wyremontowany fragment muru i parkingu. Cieszymy się, że przestrzeń użytkowa wokół naszej szkoły staje piękniejsza.

• Z SP 42 do Buenos Aires

• Z wielką radością informujemy o sukcesie naszego absolwenta SP 42 - Macieja Bema w szermierce. Nasz uczeń uzyskał nominację olimpijską dla reprezentantów Polski na III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Buenos Aires 2018.

Wraz z trenerem Tomaszem Ciepłym, nauczycielem naszej szkoły, polecieli do Argentyny, aby godnie reprezentować nasz kraj. Warto dodać, że Maciej Bem i trener Tomasz to absolwenci i uczniowie klas szermierczych naszej szkoły.

Trzymamy kciuki, bo już 9.10.2018r. Maciej powalczy o medale Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich!!!!!!!!!

Życzymy połamania kling i kolejnych wspaniałych sukcesów!!!!!!!!

• VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 28 września 2018r. nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenie.

W tym roku szkolnym do akcji zgłosiło się 4340 szkół z całego świata. Akcja Światowych Dni Tabliczki Mnożenia jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw przez cały tydzień uczniowie na lekcjach matematyki przypominali i utrwalali sobie tabliczkę mnożenia. Następnie dnia 28.09.2018r. uczniowie klas 4-5 i klas 6-8 i III gimnazjum stanęli przed egzaminem z Tabliczki Mnożenia walcząc o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Tegoroczni Mistrzowie to:

1. Oliwia Kniat i Zofia Konieczka wśród uczniów klas 4
            2.  Marcel Kmita wśród uczniów klas 5
            3. Zuzanna Krzysztofiak wśród uczniów klas 6
            4. Julia Suchorska wśród uczniów klas 7
            5. Igor Woźniak wśród uczniów klas 8
            6. Maciej Walasek wśród uczniów klas III gimnazjum.

Gratulujemy!